bestgrammarchecker net

Urządzasz mieszkanie? Sprawdź jak dobrać fronty meblowe!

Urządzając mieszkanie stajemy przez wieloma wyborami. Zależy nam, aby nowy salon czy kuchnia w pełni odpowiadały naszym potrzebom i gustom. Żeby tak się stało warto zwrócić uwagę na odpowiedni dobór frontów meblowych, które w znaczącym stopniu wpływają na ostateczny wizerunek całego pomieszczenia. Czym są fronty meblowe i jak je właściwie dobrać?

Wspomniane fronty to części wierzchnie mebli, które w pierwszej kolejności rzucają nam się w oczy. Są jedynie ich elementem, jednak to one, znajdując się na pierwszym planie, decydują o odbiorze wizualnym naszych mebli. Wybór konkretnego rodzaju zależy od naszych preferencji i indywidualnych potrzeb.

Nad jakimi frontami warto się zastanowić?

Fronty drewniane

Drewno to surowiec najdłużej wykorzystywany w konstrukcji mebli. Możemy znaleźć tutaj szereg różnych opcji, począwszy od materiałów tańszych, takich jak sosna, po niezwykle trwałe meble produkowane z drewna dębowego. Odpowiednio zaimpregnowane będą wyrobami o solidnej jakości, nadającymi tradycyjny styl w naszych domach.

Drewniane fronty meblowe

Drewniane fronty meblowe w białym kolorze

Fronty lakierowane

Bardzo modny obecnie rodzaj frontów. W szczególności możemy je spotkać w nowoczesnych i eleganckich kuchniach. Oferują bogatą kolorystykę i różne opcje wykończenia – połysk, mat, półpołysk. Jednym słowem – każdy znajdzie coś dla siebie.

Fronty szklane

Idealne do pomieszczeń cechujących się prostotą i minimalizmem. Odpowiednio przygotowane są trwałe i łatwe w czyszczeniu. Powiększają optycznie przestrzeń, jednak mogą zwracać również uwagę na nieład w szafkach i meblach.

 

Charakterystyka pozostałych frontów meblowych

Najbardziej elegancki materiał to fronty drewniane. Trwałe, naturalnie piękne oraz łatwo dopasowujące się do każdej aranżacji pomieszczenia dodadzą mu szyku i elegancji.

Fronty aluminiowe najlepiej będą pasować w nowoczesnym wnętrzu. Lekka konstrukcja i naturalny srebrzysty kolor, znakomicie podkreśli awangardowy styl. Odnosi się to również do szklanych frontów – przezroczysta lub dymna tafla szklana będzie pasować do sprzętów prostych i funkcjonalnych.

Fronty fornirowane to nieco tańsza wersja frontów drewnianych. Zastosowana płyta wiórowa lub MDM jest oklejona naturalnym drewnem, często szlachetnego gatunku. Fronty fornirowane mają dość zasadniczą wadę – cienka warstwa drewna jest bardzo miękka więc z takim meblem należy obchodzić się bardzo ostrożnie ze względu na możliwe zarysowania powierzchni.

Płyty MDM, laminowane lub paździerzowe to najtańsze materiały z których można wykonać ładne i funkcjonalne fronty meblowe, dostępne dla wszystkich konsumentów ze względu na stosunkowo niską cenę.