Temat depilacji wśród mężczyzn wywołuje poruszenie już od lat. Skończyły się bowiem czasy kiedy to depilacja ciała była domeną typowo kobiecą. Obecnie z każdej strony można usłyszeć, że mężczyźni powinni dbać o swój wygląd równie starannie co kobiety. Nie każdy jednak podziela tą opinię i temat ten wzbudza różne odczucia. Pozostaje więc ważne pytanie – czy facet powinien się depilować?

Czy facet powinien się depilować? Najważniejsze statystyki

Rozważając jakikolwiek temat zawsze można zerknąć na to, co myśli o tym reszta społeczeństwa. Depilacja u mężczyzn jest kwestią, która poruszana jest w wielu ankietach i dzięki temu można znaleźć dużo świeżych danych. Wśród nich warto jest zwrócić uwagę na liczby, które pokazują, że obecnie tylko 1/3 mężczyzn sądzi, że powinni usuwać włosy jedynie z głowy i twarzy. Wśród pozostałych panów sprawa wygląda całkowicie inaczej.

  • 61% mężczyzn goli się z myślą o tym jakie wrażenie wywołuje u innych
  • Aż 68% mężczyzn przycina lub całkowicie usuwa włosy pod pachami
  • Od 10-50% facetów depiluje swoje okolice intymne
  • Co piąty facet goli klatkę piersiową

Dlaczego warto się depilować?

Powszechnie wiadomo, że gęste owłosienie jest wynikiem wysokiego poziomu testosteronu. Dlatego też dla niektórych włosy na klacie są prawdziwą kwintesencją męskości, którą prezentują z dumą przy każdej okazji. Ale matematyka nie kłamie i statystyki jasno pokazują, że depilacja u facetów wcale nie jest zjawiskiem tak niespotykanym jak niektórym może się to wydawać. Co sprawia, że faceci decydują się na wysiłek związany z usuwaniem owłosienia?

  1. Depilacja podwyższa poczucie pewności siebie
  2. Kobiety doceniają facetów, którzy depilują takie partie ciała jak plecy i klejnoty
  3. Bez włosów lepiej prezentują się muskuły
  4. Bez owłosienia wygląda się szczuplej
  5. Depilacja ułatwia codzienną higienę
  6. Mniej włosów = mniej potu

Dodatkowo gładkie ciało u mężczyzn zwykle sygnalizuje, że facet ten dba o siebie i swój wygląd. Faceci, którzy decydują się na depilację cieszą się lepszym samopoczuciem bo wiedzą, że ludzie uważają ich za nowoczesnych, pewnych siebie i swojego ciała.

Gdzie warto się depilować?

Jak zatem widać, nie brakuje powodów ku temu, aby regularnie depilować poszczególne partie ciała. Które rejony warto potraktować maszynką najczęściej? Większość na pewno się zgodzi, że warto jest usuwać włosy z karku oraz szyi. Dzięki temu uniknąć można niechlujnego wyglądu na co dzień. Na pewno też powinno się przycinać włoski w nosie, które nikomu nie dodają uroku. Pragnąc wywołać pozytywne wrażenie na kobietach dobrze jest pamiętać o tym, aby regularnie pozbywać się włosów z okolicy intymnych. Klejnoty są znacznie bardziej doceniane gdy nie ma na nich irytujących włosków.

Ostatecznie jednak, jak z wieloma innymi sprawami, to czy facet powinien się depilować zależy od samego faceta. Każdy ma inne oczekiwania względem siebie i swojego wyglądu. Dlatego też zawsze najlepiej jest okazać wsparcie i zapewnić, że każdy facet czuje się akceptowany wyglądając jak chce wyglądać, bez względu na gust innych.

Kategorie:
Tagi:
Wyróżnione
Przeczytaj także
Podobne artykuły