Obecnie młodzi mężczyźni inaczej definiują męskość niż w przeszłości, kiedy chłopców w ogóle nie chwalono za wygląd. Współcześnie uważa się, że męska uroda nie jest czymś wstydliwym i warto ją wyeksponować, z tego względu zwłaszcza młodzi panowie przywiązują dużą wagę do tego, jak wyglądają. Nadmierne owłosienie zazwyczaj nie jest uważane za estetyczne, dlatego depilacja również wśród mężczyzn staje się coraz bardziej popularna.

Czy mężczyźni golą miejsca intymne?

W przeprowadzonych w naszym kraju badaniach 69% badanych mężczyzn stwierdziło, że poza twarzą goli inne części ciała. Jaki procent mężczyzn goli miejsca intymne? Okazuje się, że 44% panów pozbywa się owłosienia ze strefy intymnej, ponad połowa regularnie goli pachy, a co piąty usuwa owłosienie również z klatki piersiowej. Jedna trzecia pytanych osób odpowiedziała, że depiluje się ze względu na partnerkę. Z kolei 30% badanych uważa, że prawdziwy mężczyzna powinien golić tylko głowę i zarost.

Usuwanie zbędnego owłosienia to zabieg, któremu bardzo chętnie poddają się kobiety, modele i wyczynowi sportowcy. W ostatnich latach mężczyźni również o wiele chętniej stosują taki zabieg, nie tylko na twarzy. Jako powody takich działań wskazują higienę, estetykę oraz komfort. Podejście do depilacji wśród mężczyzn cały czas ulega zmianie, ale wielu mężczyzn w dalszym ciągu uważa, że bujne owłosienie świadczy o ich atrakcyjności.

Jak golić miejsca intymne, aby nie drażnić skóry?

Zastanawiając się, jaki procent mężczyzn goli miejsca intymne, trzeba również wiedzieć, że taki zabieg należy wykonać we właściwy sposób. Popularne używanie do tego celu jednorazowej maszynki wymaga przestrzegania kilku zasad. Często po takim zabiegu może występować zaczerwienienie, opuchlizna, swędzenie, a nawet krostki. Przed wykonaniem zabiegu należy:

– zwilżyć owłosienie, najlepiej z zastosowaniem pianki przeznaczonej do tego celu, która zmiękcza włoski,

– przed wykonaniem depilacji wskazana jest ciepła kąpiel albo gorący prysznic,

– maszynkę należy używać w kierunku przeciwnym do wzrostu włosków,

– maszynka do golenia powinna być za każdym razem dezynfekowana, tylko w taki sposób można uniknąć stanów zapalnych skóry,

– depilacja miejsc intymnych nie może być wykonywana przed wyjściem na basen, a także przed wystawianiem skóry na bezpośrednie promieniowanie słoneczne.

Czy golenie miejsc intymnych jest zdrowe?

Oprócz wielu zwolenników usuwania owłosienia z miejsc intymnych jest także wielu przeciwników. Jest wiele argumentów, które można przedstawiać zarówno za jak i przeciw takiemu zabiegowi. Przeciwnicy depilacji twierdzą, że włosy łonowe pełnią funkcję ochronną, między innymi przed bakteriami i urazami mechanicznymi, z kolei zwolennicy uważają, że właśnie gładka skóra sprzyja utrzymaniu większej higieny w miejscach intymnych. Decyzja o usuwaniu owłosienia z miejsc intymnych zawsze powinna być kwestią gustu i indywidualnych upodobań.

Kategorie:
Tagi:
Wyróżnione
Przeczytaj także
Podobne artykuły