Mężczyźni mają o wiele więcej sytuacji, w których mogą zniszczyć skórę swoich dłoni. To przede wszystkim praca w szkodliwych warunkach, takich jak częsty kontakt ze smarami, olejami i innymi tego typu płynami. Druga sprawa to częste uszkodzenia fizyczne skóry na dłoniach, co wiąże się z powstawaniem blizn. Czy mężczyzna może skutecznie zadbać o skórę dłoni? Przekonajmy się.

Dobre rękawice ochronne

Przede wszystkim w czasie gdy pracujemy w szkodliwych warunkach, powinniśmy korzystać ze specjalnych rękawic. Dzięki powyższemu nie ryzykujemy tym, że dojdzie do kontaktu dłoni z kwasami, olejami, paliwem albo innymi substancjami, które mogą szybko zniszczyć skórę na dłoniach. Rękawice powinny być przede wszystkim nieprzemakalne i odporne na wszystkie powyższe rzeczy. Nie ochroni nas to jednak przed absolutnie wszystkim, dlatego jeśli można, warto zrezygnować z pracy w takich warunkach jak powyżej. Jak jeszcze mężczyzna może zadbać o dłonie? Dobrym pomysłem wydaje się być stosowanie takich rękawic, które są odporne na fizyczne uszkodzenia. Nie mogą się łatwo rozdzierać, warto by materiał był na tyle gruby, by wszelkie uderzenia były skutecznie zmniejszane. To ma bardzo duże znaczenie pod kątem powstawania na dłoniach blizn, co niestety zdarza się regularnie, gdy pracujemy w niekorzystnych warunkach. Tutaj również dobrym pomysłem może być rezygnacja z pracy, gdzie jest ryzyko uszkodzenia skóry dłoni.

Stosowanie specjalnych kremów

Innym sposobem, poza tym co wyszczególniliśmy przed chwilą, jest skorzystanie ze specjalnych kremów dermatologicznych. Te możemy kupić w aptece sami, ale jeżeli coś niedobrego dzieje się ze skórą dłoni, powinniśmy skorzystać z porady lekarza dermatologa. Pamiętajmy, że nie należy nigdy dopuszczać, by na dłoniach pojawiła się grzybica i tym podobne schorzenia. Może to bowiem wyjątkowo szybko doprowadzić do uszkodzeń skóry, które niestety zostaną z nami na długie lata. Dodatkowo kremy dają warstwę ochronną, która uniemożliwia bezpośredni kontakt ze skórą różnych drobnoustrojów, które wywołują choroby skórne. Pod tym kątem trzeba przyznać, że dbanie o dłonie może być o wiele łatwiejsze, ponieważ nawet jeżeli pojawi się kontakt z jakąś substancją chemiczną, nie będzie ona miała tak niedobry skutków dla skóry rąk. Stąd też warto odwiedzać regularnie swojego dermatologa i leczyć choroby skórne, które mogą się nam przytrafić w różnych sytuacjach.

Przekonaliśmy się jak mężczyzna powinien dbać o dłonie. Stereotyp mówiący, że jedynie kobietom powinno zależeć na pięknej skórze na dłoniach już dawno odszedł do lamusa. Dziś mężczyźni również mogą i powinni dbać o to, by nie niszczyć sobie powierzchni rąk. Warto więc korzystać z porad dermatologicznych, stosować specjalne kremy chroniące i nawilżające skórę, a przede wszystkim chronić dłonie podczas pracy w trudnych warunkach.

Kategorie:
Wyróżnione
Przeczytaj także
Podobne artykuły