Zdrada nie spada z kosmosu. Zazwyczaj jest skutkiem wieloletnich i rażących uchybień ze strony któregoś ze współmałżonków. Poniższy artykuł skupi się na pytaniu „Z kim zdradzają żony?” i wyjaśnieniu, jakimi zachowaniami można doprowadzić do zdrady?

Z kim zdradzają żony? Aspekty emocjonalne

Bliskość

Praca, stres czy inne komplikacje oddalają od siebie. Ponieważ bliskość jest jedną z fundamentalnych potrzeb człowieka – dążymy do jej zaspokojenia. Badania CBOS z 2011 dowodzą, że około 55% Polaków zna zdradzające osoby. Zatem problem może być poważny. Jednak jeśli w małżeństwie nie można uzyskać bliskości, żona poszuka zrozumienia czy dotyku gdzie indziej. Kochanków może szukać:

  • w pracy,
  • wśród kolegów (także Twoich!),
  • na portalach randkowych.

Rozrywkowość

Nikt nie lubi nudnego życie. W odpowiedzi na pytanie „Z kim zdradzają żony?” nie można pominąć rozrywki. Zdrada niekoniecznie musi wiązać się z seksem z innym mężczyzną – nadmierna emocjonalna bliskość to także zdrada, choćby nie dochodziło do stosunków! Żona może nawiązać zbyt emocjonalną więź z mężczyzną, który będzie zaspokajał jej potrzebę rozrywki, w przeciwieństwie do nudnego męża.

Z kim zdradzają żony? Aspekty fizyczne

Atrakcyjniejsi mężczyźni

Wieloletnie małżeństwo prowadzi do stagnacji. Mężczyzna przestaje dbać o siebie, przez co nie potrafi wzbudzić w żonie pożądania. Wystarczy, że na horyzoncie pojawi się atrakcyjniejszy, a jednocześnie żona będzie miała wysokie libido.

Młodsi

Kategoria pośrednio, choć nie całkowicie związana z atrakcyjnością. Libido u kobiet zanika później, niż u mężczyzn. Wyobraźmy sobie małżeństwo dwóch 45-latków. U niego potrzeby seksualne powoli zanikają, a i sprawność jest daleka od tej z młodzieńczych lat. Z kolei żona może właśnie w tym wieku osiągnąć szczyt swoich potrzeb. Jak nietrudno się domyślić, może rozejrzeć się za młodszym, o podobnej chęci seksu.

Uzdolnienia seksualne

Czasem w małżeństwie może dochodzić do nudnego seksu. Żona zgadza się nań bardziej z litości czy poczucia obowiązku, nie zaś z pożądania. Jeśli nie umie zakomunikować mężowi swoich potrzeb i nauczyć go ich zaspokajać – może zacząć szukać bardziej utalentowanego kochanka.

Rozmiary i wytrzymałość

Posiadanie dużego penisa nie równa się byciu dobrym kochankiem. Analogicznie – niewielkie rozmiary wcale nie oznaczają bycia łóżkowym nieudacznikiem. Jednakże w niektórych przypadkach kobieta może uważać małe przyrodzenie za nieatrakcyjne. Jeśli idzie ono w parze z nieleczonym przed wczesnym wytryskiem – oto gotowa recepta na poszukiwanie kogoś, kto wytrzyma dłużej, niż kilka minut!

Zakończenie

Mamy nadzieję, że poniższy artykuł wyjaśnił Ci najważniejsze przyczyny zdrady. Mając świadomość, co może do niej doprowadzić powinniście wytrwale pracować nad swoim małżeństwem, by dobra przez lata relacja nie zakończyła się u adwokata z powodu czegoś, co można było zupełnie łatwo naprawić.

Tagi:
Wyróżnione
Przeczytaj także
Podobne artykuły