Odpowiedni dobór ubrania jest ważny z bardzo wielu względów. Odpowiednie wrażenie na kontrahentach, klientach czy kobietach może wywierać duży wpływ na nasze życie. Takie przekonanie żywi aż 91% Polaków wg danych CBOS z 2017. Warto zatem wiedzieć, jak się ubierać.

Jakie skarpetki do jasnych butów? Zasada spodni

Kompozycja

Wygląd dolnego ciała to de facto trójkąt spodnie-skarpetki-buty. Te trzy elementy powinni tworzyć spójną kompozycję, nie można zatem dobrać ich całkowicie losowo. Efekt mógłby być wręcz komiczny! Warto pamiętać o kilku zasadach, które przedstawiamy poniżej.

Jakie skarpetki do jasnych butów? Sprawa tonu

Najważniejszą zasadą jest unikanie kontrastów, to jest ubierania skarpetek i butów o przeciwnych kolorach. Oznacza to, że do białych butów pod żadnym pozorem nie ubieramy skarpetek czarnych.

Dobrą praktyką będzie dobór skarpetek w identycznym kolorze, jednak o jeden ton jaśniejszych. Ton jest z kolei pojęciem dość zbliżonym do barwy. Oznacza on nieco inne natężenie czy nasycenie danego koloru. Barwa podstawowa (np. niebieski) pozostaje ta sama, natomiast manipulacji podlegają jego składowe. Zasada ta dotyczy nawet białego – on także ma liczne warianty.

Jakie skarpetki do jasnych butów? Zestaw czy osobny produkt?

Zestaw

Jest to zdecydowanie najlepsza, jednak nie zawsze oferowana opcja. Jeśli skarpetki są dołączone do butów przez producenta, sprawa niejako rozwiązuje się sama. W większości przypadków producent dobrał je tak, by doskonale licowały z butami, z którymi w zamyśle miały być noszone.

Samodzielny dobór

Nie jest to rozwiązanie złe – można przecież znaleźć w zewnętrznym zestawie skarpetki dobrze komponujące się z danym modelem jasnych butów. Jednak problemów może przysporzyć precyzja doboru. Może się okazać, że znajdziemy skarpetki o tonie w miarę dopasowanym, jednak z pewnym marginesem błędu. Taka opcja będzie oczywiście nie do zaakceptowania przez pedantów czy osoby oceniane przez tychże.

Jasne sandały – czy do nich także dobieramy skarpetki?

Choć sandały są butami, rządzą się one nieco inną zasadą doboru skarpetek. Mianowicie – do sandałów pod żadnym pozorem nie ubiera się skarpetek. Wygoda (brak obtarć) oferowana przez takie rozwiązanie nie jest warte tandetnego efektu. Wielokrotnie było ono wyśmiewane w Internecie, zatem osoby skupione na swoim wyglądzie powinny go unikać niczym ognia!

Zakończenie

Mamy nadzieję, że nasz artykuł udzielił Ci merytorycznej odpowiedzi na pytanie „Jakie skarpetki do jasnych butów?„. Z pomocą umieszczonych w nim treści powinieneś być w stanie dobrać skarpetki tak, by czuć się dobrze we własnym ubiorze, jednocześnie przestrzegając podstawowych zasad estetyki odzieży. Ponadto umiejętne łączenie różnych elementów pozwoli Ci na robienie pożądanego wrażenia na innych i związane z tym wymierne korzyści.

Kategorie:
Tagi:
Wyróżnione
Przeczytaj także
Podobne artykuły