Na pewno gdzieś już czytałeś, że popęd seksualny może się obniżyć na skutek różnych zaburzeń w organizmie. Nie ma sensu stosować wspomagaczy, ale zapisać się do specjalisty. Bądź czujny, szczególnie wtedy, gdy jesteś w sile wieku i nie wybierasz się jeszcze na emeryturę. Może się bowiem okazać, że za spadkiem libido kryje się choroba tarczycy.

Obniżenie popędu seksualnego to nie koniec świata.

Dysfunkcja seksualna może Cię zaskoczyć w każdym wieku. Może to również odbić się na Twoim męskim ego, co na pewno nie jest fajne. W efekcie nie będziesz mógł odbyć satysfakcjonującego stosunku. Czy warto się tak frustrować i samemu próbować zaradzić, stosując różne suplementy? Oczywiście, można od tego zacząć, ale jeśli nie widzisz poprawy, spójrz prawdzie w oczy. Jeśli przyczyną okaże się zaburzenie tarczycy, to przecież wcale nie jest to taka zła wiadomość. Spokojnie, to jeszcze nie starość! Wystarczy skonsultować się z lekarzem i farmaceutą.

Co może być niepokojące?

  • brak erekcji
  • niepełny i słaby wzwód
  • trudności w osiągnięciu i utrzymaniu erekcji
  • brak satysfakcji podczas stosunku

Od czego jest tarczyca w organizmie?

Tarczyca, inaczej gruczoł tarczowy wywiera wpływa na cały organizm. Jeśli pojawią się zaburzenia w jej funkcjonowaniu, może pojawić się również spadek libido. Warto wspomnieć, że tarczyca produkuje m.in. hormony, które decydują o wadze mężczyzny i poziomie jego energii. Odpowiada też za za gospodarkę jodem oraz jak łatwo się domyślić za wytwarzanie hormonów płciowych.

Nadczynność czy niedoczynność tarczycy obniża libido?

Najczarniejszy scenariusz, jakim jest operacja tarczycy może prowadzić do zaniku popędu seksualnego. Lecz nawet w takich okolicznościach, nie musisz rezygnować z pożycia. Wtedy również zmiany hormonalne są  możliwe do uregulowania przy pomocy odpowiednich leków. Szczęściem w nieszczęściu jest fakt, że zazwyczaj spotykanym upośledzeniem gruczołu tarczowego jest nad- i niedoczynność.

Jak niedoczynność oddziaływuje na potencję?

Nie masz ochoty na seks? stwierdzono u Ciebie depresję? Przyczyną  może być niedoczynność tarczycy. Jeśli zależy Ci na podniesieniu libido, konieczne będzie wdrożenie odpowiedniego leczenia. Nie zapominaj również o właściwym odżywianiu i aktywności fizycznej.

Jak nadczynność tarczycy wpływa na męskie libido?

Jak słusznie się domyślasz, również nadczynność tarczycy może wywierać wpływ na Twoją potencję. Jeśli uchodzisz za faceta oziębłego, to jest to sygnał ostrzegawczy. Dodatkowe objawy to nadpotliwość, kołatania serca, wytrzeszcz oczu i duszność albo bezsenność mogą świadczyć o nadczynności gruczołu tarczowego. Rozwiązaniem jest wdrożenie leczenia farmakologicznego, aby zahamować nadmierne wydzielanie hormonów.

Reasumując, po konsultacji ze specjalistą i wdrożeniu właściwego leczenia, Twoje problemy z libido prawdopodobnie odejdą w niepamięć. Stanie się tak wówczas, gdy odpowiednio wcześnie udasz się po poradę lekarską.

Wyróżnione
Przeczytaj także
Podobne artykuły